Wilson Staff Dx2 Soft
Populär för sin mjuka känsla - designad för att ge lång distans från tee och exceptionell kontroll i närspelet. ⛳
Wilson Staff Dx2 Soft är den perfekta bollen för spelare som vill maximera längden från tee utan att kompromissa på känsla. Det tunna skalet ger exceptionell kontroll i närspelet och under puttning, medan den slitstarka designen gör att bollen klarar även de mindre perfekta träffarna.
Med sin låga kompression och mjukhet är Dx2 Soft en av marknadens bästa distansbollar – perfekt för spelare som vill ha både längd och precision!
Fakta & Specifikationer
Tekniska egenskaper
Dx2 Soft är en 2-delad boll med ett Ionomer-skal som hjälper till med en högre bollflykt och längre total längd. Den låga kompressionen i bollen gör även att bollen spinner mindre från tee och resulterar till rakare och mer precisionssäkra golfslag! 🏌